Informacje prasowe

20.05.2015

Zainaugurowano III charytatywny mecz „Biznesowa Liga Pomocy"

20 maja 2015 roku, podczas specjalnej konferencji prasowej, Urząd Miasta Łodzi, IQ Sport Advisory Group wraz z firmą Magellan S.A. zainaugurowali III edycję meczu charytatywnego „Biznesowa Liga Pomocy”.

Po raz pierwszy mecz Biznesowej Ligi Pomocy zostanie rozegrany w Łodzi. 20 czerwca 2015, o godz. 14:00 na murawie Stadionu SMS im. Kazimierza Górskiego spotkają się przedstawiciele biznesu, aby zagrać dla podopiecznych Fundacji Gajusz. Akcję wspierają gwiazdy polskiej piłki nożnej oraz uznani trenerzy: Czesław Michniewicz i Michał Probierz.

„Biznesowa Liga Pomocy” to inicjatywa, która pomaga zjednoczyć wspólne możliwości wielu instytucji i środowisk biznesowych wokół szczytnego celu, jakim jest pomoc chorym dzieciom.

- Połączenie biznesu, przedsiębiorczości, sportu i pomocy społecznej dla Fundacji to najlepsze co w Łodzi mogło się wydarzyć. Biznesowa Liga Pomocy zagości w Łodzi już na stałe i co roku będziemy wzbogacać tak tę inicjatywę, aby przynosiła jak najlepsze efekty dla tych, którzy potrzebują pomocy – mówi Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

- Jestem dumny, że Biznesowa Liga Pomocy w tym roku odbędzie się w moim mieście, Łodzi. Dzięki tej akcji, choć raz w roku możemy zmieniać rzeczywistość, a zawsze celem jest pomoc dzieciom – tłumaczył prowadzący spotkanie Marcin Ciącio, Partner w IQ Sport Advisory Group.

- Magellan z Biznesową Ligą Pomocy jest od samego początku. Po pierwsze dlatego, że jest to łódzki projekt, a my jesteśmy łódzką firmą, po drugie związany jest ze sportem, a my jako firma promujemy zdrowy tryb życia, a po trzecie – i najważniejsze - cel – pomoc dzieciom – mówi Urban Kielichowski, członek Zarządu Magellan S.A.

W tym roku środki zebrane podczas meczu zostaną przeznaczone na pomoc Fundacji Gajusz w opiece nad ciężko chorymi dziećmi.

- Dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli sfinansować paliwo na dojazdy do dzieci z hospicjum domowego. Aktualnie mamy pod opieką 40 dzieci w województwie łódzkim, które odwiedzamy dwa razy w tygodniu - powiedziała Magdalena Kijańska-Wróbel z Fundacji Gajusz.

W meczu udział wezmą drużyny złożone z biznesmenów i przedsiębiorców reprezentujących rozmaite branże. Na boisku pojawią się m.in. przedstawiciele takich firm jak: Sailing, PizzaPortal.pl, Noble Bank, Grupa Bednarek i Kancelaria Prawna - Inkaso WEC S.A.. Zagrają „ramię w ramię” ze znanymi piłkarzami. W barwach „Biznesowej Ligi Pomocy” wystąpią m.in. Jarosław Bieniuk, Krzysztof Ostrowski, Maciej Mielcarz.

- Od początku jestem z Biznesową Ligą Pomocy. Zawsze chcemy, aby mecz był też dobrym widowiskiem sportowym, dlatego staramy się, aby jak najwięcej gwiazd pojawiło się na murawie. W tym roku oprócz zawodników, którzy wystąpili w poprzednich edycjach, dołączą do drużyn nowi, uznani piłkarze - mówi Jarosław Bieniuk.

Wiele atrakcji zaplanowano również dla najmłodszych uczestników wydarzenia, m.in. dziecięcy turniej o puchar Biznesowej Ligi Pomocy. Wszyscy łodzianie będą mogli bezpłatne wziąć udział w wydarzeniu i kibicować na trybunach stadionu SMS w Łodzi, ul. Milionowa 12.

W „Biznesowej Lidze Pomocy” mogą zagrać reprezentanci firm, którzy wykupią zgłoszenia-cegiełki o wartości 1.000 zł.

 

Grupa Magellan

  • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
  • Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
  • Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
  • Komisja Nadzoru Finansowego

Kontakt dla mediów

Paulina Szwed-DobrzyńskaDyr. ds. Marketingu i PR

tel. +48 42 272 32 37
fax +48 42 272 31 01
paulina.szwed@magellan.pl

2012 Copyrights by Grupa Magellan