Informacje prasowe

08.06.2015

Mali pacjenci stworzyli własne filmy animowane

Jak wygląda sztuka animacji mogli dowiedzieć się mali pacjenci uczestniczący w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Narysuj swoją bajkę”, zorganizowanym przez firmę Magellan. Podczas warsztatów dla najmłodszych scenarzystów zaprezentowano filmiki animowane, zrealizowane przez Muzeum Animacji Se-Ma-For na podstawie nagrodzonych prac konkursowych.

W tegorocznej edycji konkursu dla szkół i świetlic przyszpitalnych „Narysuj swoją bajkę” dzieci mogły wcielić się w rolę scenarzystów filmowych i przedstawić wymyśloną przez siebie historię na specjalnie przygotowanych przez organizatorów konkursu storyboardach.  Najlepiej z zadaniem poradzili sobie mali pacjenci z Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. „Nagrodę Publiczności”, o której zdecydowali internauci głosujący na www.facebook.com/nazdrowieusmiech, zdobyły dzieci z Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Oprócz nagród rzeczowych dla szpitali i autorów najlepszych prac, organizatorzy konkursu przygotowali dla małych pacjentów z nagrodzonych placówek warsztaty filmowe, prowadzone przez animatorów z Se-Ma-For-a.

- Spotkanie z filmowcami i poznanie tajników animacji było dla małych pacjentów cenną formą terapii poprzez sztukę i zabawę - mówi Paulina Szwed-Dobrzyńska z Magellan S.A. – Najważniejsze, że pochłonięci zajęciami mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie – dodaje.

Podczas warsztatów premierę miały także filmiki animowane, do których scenariusze przygotowali mali pacjenci.

- Możliwość współpracy z firmą Magellan i organizacja konkursu „Narysuj swoją bajkę” pokazała nam, jak dzieci patrzą na opowiadaną historię oraz emocje przekazywane w krótkiej formie filmowej. Przygotowane storyboardy zaskoczyły nas bardzo profesjonalnym przygotowaniem i prostotą przekazu, dzięki którym udało się przygotować bardzo ciekawe filmy - podkreśla Adam Ptak z Muzeum Se-Ma-For.

Filmy animowane zrealizowane na podstawie prac konkursowych można oglądać na:

Zapraszamy również do obejrzenia relacji z przygotowania filmików: www.youtube.com/watch?v=12JiKwMqV7g

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Narysuj swoją bajkę” zrealizowany został w ramach programu „Na Zdrowie – UŚMIECH”, prowadzonego przez Spółkę Magellan, mającego na celu niesienie radości dzieciom przebywającym w szpitalach oraz łagodzenie stresu związanego z procesem leczenia.

Grupa Magellan

  • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
  • Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
  • Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
  • Komisja Nadzoru Finansowego

Kontakt dla mediów

Paulina Szwed-DobrzyńskaDyr. ds. Marketingu i PR

tel. +48 42 272 32 37
fax +48 42 272 31 01
paulina.szwed@magellan.pl

2012 Copyrights by Grupa Magellan